Фротирка

„Вежбаме во парк“ со Елена на Струмица Опен Фест

“Вежбаме во парк со Елена” е уште еден од неколкуте предвидени настани во месец јуни, месецот на спорт во склоп на Струмица Опен Фестивалот кој се одржува секое лето во Струмица. Аеробик на СОФ помина во прекрасно динамично спортско расположение, со многу музика и позитивна атмосфера каква што и доликува за еден ваков настан. Тридневните бесплатни аеробик тренинзи поминаа со доминација на женските учесници, а за уште поголемо задоволство, беа задолжени спонзорите на настанот. Нормално, покрај добрата музика, бесплатните маичките и освежителните пијалоци, сите учесници си добија и високо квалитетни пешкири од нашата Фротирка. Секако, меките и апсорбирачки пешкири веднаш станаа неизоставен дел од опремата за вежбање на сите учесници.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *